Translate

środa, 1 maja 2013

Bliskość na odległość, czyli tęsknota

Tęsknota jest jednym z najsilniejszych uczuć. Można tęsknić za wszystkim, za ukochaną osobą, przyjacielem, rodziną, ojczyzną, domem... Tutaj nie ma ograniczeń. Tęskni się za czymś, do czego byliśmy przywiązani, jak i za czymś co trwało tylko sekundę, ale wywołało u nas takie uczucie, że chcemy aby trwało wiecznie. Również można tęsknić za kimś, kogo codziennie widzimy i z nim przebywamy, ale ten ktoś jest wobec nas tak niedostępny, odrzuca nas, praktycznie nie mamy z nim kontaktu, a wcześniej był dla nas tak bliską osobą. Ponoć bez tęsknoty nie ma miłości. Nie, nie ponoć, to jest pewne. Bo przecież cały czas chcemy przebywać z osobą którą kochamy, a czas bez niej jest wielkim bólem.
Tęsknota za ojczyzną, jest wielkim przejawem patriotyzmu. Nie można mówić, że ktoś nie jest patriotą, bo wyjechał za pracą do innego kraju. Jeśli tęskni za swoim krajem, owszem jest patriotą, nie mniejszym od tego który pozostał w kraju. Trzeba zrozumieć tego człowieka, każdy chce żyć godnie, utrzymać swoją rodzinę. Jeśli nie może realizować tego w swoim kraju, ma prawo wyjechania do innego nadal pozostając wiernym swojemu państwu. Oczywiście o ile nie wyżecze się swojego pochodzenia. 
Najgorsza jest tęsknota nieodwzajemniona jak i za czyś, co wiemy, że już nie wróci. Ale najpierw omówię to pierwszą. Jeśli cały czas myślimy o kimś, tęsknimy za kimś, ale wiemy, że dla tej osoby jesteśmy obojętni, nic do nas nie czuje, to naprawdę boli. Mimo, że nie chcemy już żywić tego uczucia, nie możemy przestać. A jeszcze gorzej jest jeśli widzimy tą osobę codziennie, w szkole czy w pracy. Widzimy jej obojętność, a koszmarem jest jeśli na dodatek ma kogoś, bądź darzy kogoś innego uczuciem, którym my go darzymy i chcielibyśmy aby to uczucie również było skierowane do nas, nie do innej osoby. No ale to już podchodzi pod zazdrość.
Tęsknota do kogoś bądź czegoś, kto lub co już nie wróci, jest również bardzo ciężka. Chcielibyśmy, aby było jak dawniej, ale mamy tą świadomość, że już tak nie będzie, że straciliśmy nasze szczęści. Dalej żyje w nas nadzieja która w żaden sposób nie chce zginąć. Takie coś wykańcza psychicznie i nawet czasem czas nie jest w stanie uleczyć tej rany. 

" Tęsknota jest najdokładniejszym sposobem pomiaru siły miłości." - Paweł Grzonka
" Najgorzej być nikim dla kogoś, kto jest dla nas wszystkim" - autor nieznany 
" Po chwili zapomnienie następuje chwila westchnienia" - Łukasz Świderski
" Mieć świadomość orła, a być wróblem - to właśnie jest tęsknota" - Ryszard Bukowski

I na koniec ogłoszenie parafialne :D W piątek wyjeżdżam do Krakowa i nie będzie mnie aż do poniedziałku. Możliwe jest, że będę miała internet w tym czasie, ale nie jestem pewna, więc na wszelki wypadek mówię, żebyście sobie nie pomyśleli, że blog porzuciłam ;) Udanej Majówki! :) 6 komentarzy:

 1. Dzięki za komentarze u mnie :)
  Bardzo dobry post! Tęsknota to straszne uczucie, ale towarzyszy nam bardzo często... Podobają mi się cytaty, które zamieściłaś :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodałem twój bog do katalogu w kt. O wszystkim. Mam prośę, możesz zapromować ten katalog na swoim blogu? Zgóry wielkie dzięki. znajdzbloga.blogsplot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie napisane. Zgadzam się z postem. Tęsknota boli i daje o sobie znać.
  Udanego wyjazdu! :D
  pretty-and-colour.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne napisane cudowny blog zaobserwowałam go i nie załuje

  mojmozg13.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne to *.* Zaczełam czytać i nie mogłam się od tego oderwać.
  Tęsknota to najbardziej bolesne uczucie.
  Obserwuje ; )

  szarymioczami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobry blog ;) Pozdrawiam
  Zapraszam do mnie - http://eryk-minefreedom.blogspot.com/ wywiady, fotografia ;)

  OdpowiedzUsuń